İlk olarak Kanyon’daki kiosk demeye bin şahit isteyen yerlerinde tanıştığım, her önünden geçişimle kokularını duyup duyup sevmeye başladığım ve bir süre sonra da ofis masamı onsuz düşünemez olduğum Papabubble, geçtiğimiz gün Nişantaşı’ndaki yeni şubesini açtı. Bu arada, Papabubble Nişantaşı’nın gördüğüm en şeker (gerçek anlamda) açılışlardan biri olduğunu söylemem lazım.

12

Bilmeyenler için biraz Papabubble’dan bahsedeyim. İlk dükkanını Barselona’da açan tatlı şekercimiz, klasik şeker yapım yöntemlerini modernize edip yaratıcılıkla geliştiren bir yer. Zaten kendilerinizi şeker artisti (caramel artisan) olarak tanımlıyoruz. Atölye gibi duran ve bence bir kiosktan daha çok butiğe benzeyen yerlerinde, renkli renkli, birbirinden farklı şekillere sahip olan şekerlerini tasarlayan Papabubble, hem her bir çeşidinin kokusu hem de farklı tatları ile birçok insanın favorisi durumunda. Ve tabii ki hepsi el yapımı, bu da onların en güzel yanları.

İlk kez bir backstage'im var! Fotoğraf: Simay Yılmaz

İlk kez bir backstage’im var! Fotoğraf: Simay Yılmaz

Sunduğu binlerce şeker seçeneğiyle bir bulduğum şekeri bir daha göremememle beni kendine bağlamayı başaran Papabubble’da herkese göre bir seçenek var aslında. Ben sürekli bir önceki yediğimin aynısını bulmaya çalışırken, kendi yeni tatlar ve tasarımlar keşfederken buluyorum. Kendi favorimi sorarsanız, en çok nar aromalı olan pembe şekerlerini seviyorum ve ofis masamdan hiç eksik olmadığını, masamın yanından her geçenin ‘senin o şekerlerden versene’ diyerek seslendiğini söyleyebilirim 🙂 Papabubble’ın Maslak tarafındaki fahri marka elçisi olduğumu söylemek pek de yanlış olmaz bu durumda. Bu arada, ben narlısını önerdim ama siz karışık aromalı olanları da mutlaka deneyin.

3

Fotoğraf: Simay Yılmaz

Amerika, Asya, Avrupa ve Ortadoğu’dan sonra Türkiye’de de açılmaya başlayan Papabubble’ın Kanyon ve Trump alışveriş merkezlerine ek olarak açılan Nişantaşı şubesi Hüsrev Gerede Caddesi’nde. Şimdi size Teşvikiye Camisi’ni arkanıza alın, dümdüz aşağı inin falan diye tarif edebilirdim yolu; ama bana kalırsa yapmanız gereken tek şey; Hüsrev Gerede’nin başına gelip, oradan alacağınız şeker kokusunu takip etmek. Komşularına da şimdiden mutluluklar diliyorum. Kelimenin tam anlamıyla şeker dolu günler onları bekliyor çünkü!

Fotoğraf: Simay Yılmaz

Fotoğraf: Simay Yılmaz

Bu kadar anlattım, siz şimdi doğru en yakın Papabubble butiğine! Ben de en çok istediğim şeylerden biri olan kendime özel bir şeker tasarlamak konusunda çalışayım. Hep hazırdan seçmek olmuyor sonuçta, özelleştirme şart! 🙂

 

Papabubble Adres: Hüsrev Gerede Cad. No: 72B Güney Apt. Nişantaşı

www.papabubble.com.tr

Fotoğraf: Simay Yılmaz

Fotoğraf: Simay Yılmaz

Simay'la ortak Instagram maceralarımız ve deneyimlerimiz için: #simaynesemday

Simay’la ortak Instagram maceralarımız ve deneyimlerimiz için: #simaynesemday